На главную
История
1918-1939
1939-1945
1945-1990
После 1990
Орденские планки
Полковые знаки




 

 

 

 

 

 

 

 

Полковые знаки периода Второй Республики (1918 - 1939)


JEDNOSTKI INŻYNIERYJNO-TECHNICZNE, MEDYCZNE I INNE

9 Dywizjon Samochodowy (Brześć n.Bugiem) wz. 1930
9 Pułk/Batalion Saperów (Brześć n.Bugiem) wz. 1923
Szwadrony Saperów wz. 1931
1 Batalion Sanitarny (Warszawa) wz.1931
7 Batalion Sanitarny (Poznań) wz.1928

LOTNICTWO

2 Pułk Lotniczy (Kraków) wz. 1931
111 Eskadra Myśliwska
Odznaka pilota I klasy wz. 1919
Odznaka pilota II klasy wz. 1919
Odznaka pilota polowa ("Za loty bojowe") wz. 1919
Odznaka pilota - obserwatora I klasy wz. 1919
Odznaka pilota - obserwatora II klasy wz. 1919
Odznaka pilota - obserwatora polowa ("Za loty bojowe") wz. 1919
Odznaka obserwatora (nawigatora) I klasy wz. 1919
Odznaka obserwatora (nawigatora) II klasy wz. 1919
Odznaka obserwatora (nawigatora) polowa ("Za loty bojowe") wz. 1919

SZKOLNICTWO WOJSKOWE

Wyższa Szkoła Wojenna (Warszawa)
Szkoła Podoficerów Piechoty dla Małoletnich - instruktor wz. 1931
Szkoła Podoficerów Piechoty dla Małoletnich Nr 1 (Konin) wz. 1931
Szkoła Podoficerów Piechoty dla Małoletnich Nr 2 (Grudziądz) wz. 1931
Szkoła Podoficerów Piechoty dla Małoletnich Nr 3 (Krosno) wz. 1931
Korpus Kadetów marszałka Piłsudskiego (Lwów)
1 Korpus Kadetów (Łobzów) wz. 1928
2 Korpus Kadetów (Chełmno) wz. 1928
3 Korpus Kadetów (Rawicz) wz. 1930
Centrum Wyszkolenia Kawalerii (Grupa k/Grudziądza) wz. 1929
1 Oficerska Szkoła Jazdy
Szkoła Podchorążych Kawalerii (Grupa k/Grudziądza) wz. 1929
Szkoła Podchorążych Kawalerii - odmiana (Grupa k/Grudziądza) wz. 1929
Szkoła Podoficerów Zawodowych Kawalerii (Grupa k/Grudziądza) wz. 1929
Szkoła Jazdy - Kurs Podoficerów Ujeżdżaczy Koni (Grupa k/Grudziądza) wz. 1929
Szkoła Podchorążych Rezerwy Kawalerii (Grupa/Grudziądza) wz. 1929

ODZNAKI Z OKRESU WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ

Absolwent Tajnej Szkoły Związku Walki Czynnej „PARASOL”
Kompania Kadrowa Józefa Piłsudskiego wz. 1914
1 Brygada Legionów Polskich "Za Wierną Służbę" wz. 1917
3 Brygada Legionów
Oficerska Szkoła 2 Pułku Piechoty Legionów Polskich wz. 1917
Kołomyja Kosaczów - obóz internowanych wz. 1918
Krzyż Rokitniański
Naczelne Dowództwo WP/Sztab Generalny (Warszawa) wz. 1921
5 Dywizji Strzelców (Dywizja Syberyjska) wz. 1921
18 Dywizja Piechoty (Łomża) wz. 1921
"Husarzy Śmierci" (Białystok) wz. 1920
Front Litewsko-Białoruskiego (Pogoń) wz. 1920
Front Litewsko-Białoruskiego (Tarcza) wz. 1920
Obrońcom Kresów Wschodnich "Orlęta" wz. 1919
Odznaka Pamiątkowa "Przyczółek Kijów" wz. 1920
II Odcinek Obrony Lwowa - Szkoła Marii Magdaleny wz.1918
Za Obronę Mienia Polskiego w Rosji wz.1920
Gwiazda Frontu Środkowej Wisły
Odznaka Pamiątkowa "Krzyż Legionowy" wz. 1923
Honorowy Krzyż Harcerski z okresu walk o niepodległość wz. 1920

 

в начало

 

 

 

   
 

Copyright © 2002-2014